Dlaczego warto zlecić audyt produkcji BPI ?

1Dlaczego audyt produkcji w BPI ?
Mamy bardzo duże doświadczanie. W odróżnieniu od wielu firm audyt produkcji realizujemy na produkcji, rozmawiając z pracownikami produkcji, kierownikami produkcji, dopytując o rozliczanie, planowanie.
Musimy poznać produkcję, nie da się ustalić trafnych wniosków po jednym dniu. Tak więc na produkcji spędzamy od 2-5 dni, poza spotkaniami z zarządem. Na produkcji jesteśmy na wszystkich zmianach (w nocy też). Wszystko po to by pracownicy się do nas przyzwyczaili i zaczęli opowiadać co im nie pasuje, co by poprawili.
Obserwujemy (mierząc), pytamy (aktywnie), analizujemy, znowu pytamy by potwierdzić, to co jest naszą największa zaletą do że możemy spytać pracownika co Pani/Pani robi? bazując na naszym doświadczeniu potrafimy połączyć wypowiedzi pracowników z problemami (potencjałami) na produkcji. Sprawdzamy różnice jak pracują pracownicy a jak myślą że pracują Ci którzy pracę im zlecają. Teoretycznie powinno to być tożsame, jednak zazwyczaj nie jest.
Wpływających na jakość i wydajność produkcji. Przykładowo, że maszyny za długo stoją z powodu błędu komunikacji z utrzymanie ruchu, że pracownicy układają swój, własny (niezależny) od planistów harmonogram produkcji, że pracownicy celowo zaniżają wydajność. To przykłady z realnych firm, zazwyczaj taki potencjałów zidentyfikowanych podczas audytu jest kilkanaście do kilkadziesiąt!
Wyniki przedstawimy w formie raportu, a raport prezentujemy w siedzibie zmawiającego. Raport zwiera również rozwiązania zidentyfikowanych potencjałów. Jeśli jest to możliwe to w formie prostych porad, jeśli trudniejsze, to wskazujemy kto może pomóc. W naszych raportach rzadko można spotkać zalecenie typu wymień maszynę na nową. Wyniki przedstawimy w trzech kategoriach: proste do wdrożenia, wymagające pracy, wymagające inwestycji.
To jest nasza największa przewaga, audyt na produkcji przeprowadzają najbardziej doświadczeni audytorzy, nie wysyłamy na produkcję "studentów". z naszego doświadczenia wynika, że proces pozyskiwania danych z produkcji jest najtrudniejszy, wymaga specjalnego podejścia do pracowników, umiejętności analizy. Nasi specjaliści mają doświadczenie na równi z najlepszymi kierownikami i dyrektorami produkcji a do tego bardzo rozwinięte umiejętności miękkie, rozmowy, wzbudzania sympatii.
Wiemy, że brzmi to niewiarygodnie, przez prawie 20lat przeprowadziliśmy ponad 100 audytów. Jednak nie spowodowało to znudzenia a podniosło wiedzę, umiejętności analityczne. Nie podchodzimy do audytu z rutyną, tylko z bardzo dużą wiedzą i doświadczeniem. Wiemy jak produkcja powinna być zorganizowana. Znamy wymagania ISO, Lean, MRP/ERP, korzystamy z tego co najlepsze w tych filozofiach.

Wyniki idealne dla Prezesa. Na specjalne życzenie możemy przygotować specjalne wyniki dla Prezesa.

Rzetelne dane dla podjęcia decyzji. Nasze wnioski będą dotyczyć jakości i sprawności zarządzania produkcją.

 • Przedstawimy realną wydajność produkcji i możliwą wydajność produkcji.
 • Wskażemy pożądane postawy w zarządzaniu.
 • Przygotujemy listę problemów (potencjałów) do doskonalenia w zarządzaniu produkcją.
 • Odpowiemy na nurtujące pytania.
 • Dostarczymy opinię pracowników o systemie zarządzania produkcją.

Pomoc w zarządzaniu

Przygotujemy listę potencjałów, które będzie można wdrożyć na produkcji. Brakuje pomysłów jak poprawić produkcję? My podpowiemy !

Wnioski będą planem. Lista potencjałów będzie planem prac na przyszłość, planem rozwoju, poprawy, eliminicji problemów. Problemy to dla nas potencjały do poprawy:

 • 1
  Jakość.
  Mniej błędów, mniej reklamacji, więcej czasu na produkcję.
 • 2
  Wydajność.
  Wskażemy luzy czasowe w pracy maszyn i ludzi.
 • 3
  Przezbrojenia
  Mniej, krótsze przestoje, więcej produkcji!
 • 4
  Motywacja.
  Wskażemy jakie problemy zgłaszają pracownicy.

Wdrażamy działające a nie biurokratyczne systemy. Audyt zerowy, harmonogram pracy, wzory dokumentów, wspólna praca, audyt pośredni, wspólna pracy, audyt końcowy. Tak pracujemy.

Wdrażamy, nie przywozimy gotowej dokumentacji. Pracujemy razem, intensywnie wspomagamy budowanie systemu, tak aby był to system firmy, nie firma dla systemu -więcej.. Wdrażamy:

 • Systemy jakościowe (9001) i żywnościowe (HACCP). Więcej.
 • Systemy, standardy branżowe ISO TS, BRC, 13485.
 • Wdrożony system jest dostosowany do firmy
 • Nasze systemy wspomagają a nie przeszkadzają
 • Uczymy korzystać z danych jakie dostarcza wdrożony system.
Zamów bezpłatną konsultacje

Wypełnij formularz po prawej lub zadzwoń pod 668 681 576.

W wakacje mamy promocyjne ceny, sprawdź, zapytaj nas.

przenosi do strony głównej BPI, zakładki "doświadczenie"